پیگیری و پشتیبانی مرکز ترجمه

پیگیری و پشتیبانی یکی از بدیهیات و ملزومات هر مرکز ترجمه به شمار می‌رود. مرکز ترجمه‌ی دیلمانج نیز توانسته است با ارائه‌ی روش‌های متنوع، پیگیری و پشتیبانیِ سفارش‌های مشتریان را به نحو احسن انجام دهد. در این مرکز ترجمه، پیگیری سفارش به روش‌های زیر صورت می‌پذیرد:

اطلاع رسانی لحظه‌ای وضعیت سفارش

یکی از روش‌های پیگیری در این مرکز ترجمه، اطلاع‌رسانیِ لحظه‌ای وضعیت سفارش به ایمیل کاربر می‌باشد. تایید پرداخت‌ها، ثبت نهایی، تحویل سفارش به مترجم، آماده به تحویل بودن، چند مورد از وضعیت‌های تعریف شده می‌باشند که به صورت لحظه‌ای به کاربر ایمیل می‌شوند.

همچنین می‌توانید با وارد کردن کد سفارش خود در فیلد مربوط به پیگیریِ سفارش، آخرین وضعیت را به همراه اطلاعات جانبی مشاهده کنید. برای اینکار کافیست ابتدا وارد صفحه‌ی پیگیریِ وضعیت سفارش شده و سپس شماره‌ی سفارش (قید شده در فاکتور پیش‌پرداخت و ایمیل ارسالی به هنگام ثبت نهایی سفارش) را وارد کرده و دکمه‌ی پیگیری را فشار دهید.

علاوه بر آن، در سایدبار (نوار کناریِ صفحات) مرکز ترجمه نیز قسمتی برای پیگیریِ وضعیت سفارش تعبیه شده است که می‌توانید با وارد کردن شماره‌ی سفارش خود از آخرین وضعیت آن آگاهی یابید.

ارسال درخواست پشتیبانی و سیستم تیکتینگ

تمامی مشتریان و کاربران می‌توانند با ورود به صفحه‌ی عملیات کاربری، بخش درخواست پشتیبانی، یک درخواست پشتیبانی برای ما ایجاد کنند. ارسال درخواست پشتیبانی نیازمند ثبت‌نام نمی‌باشد و تمامی کاربران اعم از کاربران ثبت‌نام کرده و نکرده می‌توانند درخواست پشتیبانی ایجاد کنند. پیشنهاد می‌شود قبل از ایجاد درخواست پشتیبانیِ جدید، ابتدا صفحه‌ی سوالات متداول مرکز ترجمه را مشاهده بفرمایید و در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید، یک درخواست پشتیبانی ایجاد کنید تا در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی شود.

برای مشاهده‌ی پاسخ تیکت و یا درخواست پشتیبانی نیز می‌توانید وارد همان صفحه شده و تب تیکت‌ها را انتخاب کنید.

توجه: برای برای مشاهده‌ی سابقه‌ی درخواست‌های پشتیبانی باید در وبسایت ثبت‌نام کرده باشید، کاربرانی که ثبت‌نام نکرده‌اند از طریق ایمیل پاسخ خود را دریافت می‌کنند و ثبت‌نام الزامی نمی‌باشد.

پیگیری و پشتیبانی از طریق ایمیل

اپراتورهای ترجمه و اپراتورهای پشتیبان آماده‌ی دریافت ایمیل‌های مشتریان عزیز می‌باشند. در ساعات کاریِ مرکز ترجمه، درخواست‌های پشتیبانیِ ثبت شده (با توجه به نوع درخواست) بلافاصله در حال بررسی قرار گرفته و به سرعت پاسخگویی می‌شود. در ساعات غیر کاری نیز خدمات پشتیبانی ارائه می‌شود، اما ممکن است به دلیل عدم دسترسیِ کافی به منابع مدیریتی و مترجم‌ها، برخی از درخواست‌ها با تاخیر بررسی شوند.

درخواست‌های پشتیبانیِ خود را می‌توانید به آدرس ایمیل support@dilmanj.ir ارسال کنید. تمامی درخواست‌های دریافتی در این ایمیل مستقیماً مورد بررسی قرار می‌گیرند؛ لطفاً از ارسال چندباره‌ی درخواست خود خودداری نمایید.

توجه: ایمیل فوق تنها برای دریافت درخواست‌های پشتیبانی می‌باشد. چنانچه قصد ارتباط با ما را دارید از طریق ایمیل info@dilmanj.ir و یا صفحه‌ی تماس با ما اقدام نمایید.

پیگیری و پشتیبانی با تماس تلفنی

تماس تلفنی نیز یکی دیگر از روش‌های ارائه‌ی پشتیبانی در این مرکز ترجمه می‌باشد که تنها در ساعات کاری در دسترس می‌باشد. اگر با استفاده از روش‌های فوق نتوانستید پاسخی برای درخواست خود پیدا کنید، برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با شماره تلفن مرکز ترجمه به شماره‌ی ۳۴۷۸۳۴۳۹ با پیش شماره‌ی ۰۴۱ تماس حاصل فرمایید و درخواست پشتیبانیِ خود را ثبت کنید.

همچنین شماره‌ی مجازیِ دریافت پیام کوتاه ۳۰۰۰۷۴۷۷۷۷ نیز آماده‌ی دریافت درخواست‌های پشتیبانیِ کاربران و مشتریان عزیز می‌باشد. تنها کافیست در یک پیام کوتاه درخواست خود را به شماره‌ی فوق ارسال نمایید.

توجه: برای دریافت پاسخ درخواست پشتیبانی از طریق پیام کوتاه باید قابلیت دریافت پیام کوتاه از شماره‌های مجازی (فعال‌سازیِ/غیرفعال‌سازیِ دریافت پیام‌کوتاه‌های تبلیغاتی) در شماره‌ی تلفن همراه شما فعال باشد.