ترجمه زبان عربی و عبری با هوش مصنوعی مترجم گوگل

ترجمه زبان عربی و عبری مترجم گوگل با هوش مصنوعی انجام می‌شود

در تاریخ دهم فروردین ماه سال ۱۳۹۶ گوگل اعلام کرد که ترجمه زبان عربی و عبری توسط مترجم گوگل با هوش مصنوعی انجام می‌شود و به ترجمه‌ی ماشینی عصبی روی می‌آورد. این تغییر باعث بوجود آمدن پیشنهاد‌های بهتر برای این دو زبان می‌شود. گوگل در نوامبر سال ۲۰۱۷ استارت ترجمه ماشینی عصبی مختص به خود (GNMT) را زد و هدف آن این است که تمام ۱۰۳ زبان را وارد این شبکه کند.

به علاوه‌ی اینکه مترجم گوگل با این کار از سیستم ماشین ترجمه‌ی مبتنی بر عبارت دور شده و ترجمه‌اش بیشتر به هوش مصنوعی وابسته می‌شود، ترجمه‌ی زبان عبری و عربی را نیز همواره با استفاده از جامعه‌ی ترجمه گوگل بهبود می‌بخشد و به گفته‌ی خود گوگل این دانش‌آموزان زبان خارجی عربی و عبری هستند که روز به روز بر کیفیت و بهبود ترجمه‌ی این ماشین ترجمه می‌افزایند. جامعه‌ی ترجمه‌ی گوگل برای تمامی زبان‌ها و تمامی اقشار در دسترس قرار گرفته است و هرکسی می‌تواند با وارد شدن به آن و با انتخاب حداکثر ۵ زبان، به بهبود ترجمه‌هایش کمک رسانی کند. هر جا سخن از جامعه‌ی ترجمه گوگل می‌شود این جمله در آنجا می‌درخشد:

به ما کمک کنید زبان شما را بهتر ترجمه کنیم!

علاوه بر ترجمه زبان عربی و عبری که به تازگی به شبکه ماشینی عصبی گوگل اضافه شده‌اند، گوگل همچنین از زبان‌های چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، هندی، ژاپنی، کره‌ای، پرتقالی، روسی، اسپانیایی، ترکی و ویتنامی در این شبکه پشتیبانی می‌کند و دقت ترجمه‌اش روز به روز در حال افزایش است.

ترجمه عربی و عبری با استفاده از مترجم گوگل و توسط هوش مصنوعی مختص به گوگل انجام میشود.

ترجمه عربی و عبری با استفاده از مترجم گوگل و توسط هوش مصنوعی مختص به گوگل انجام میشود.

گوگل قصد دارد تمام ۱۰۳ زبان مترجم خود را به این شبکه ترجمه ماشینی عصبی خود با عنوان (GNMT) اضافه کند و روز به روز خدمات ترجمه با کیفیت‌تر و بهتر ارائه کند که در این راه بسیار به جامعه ترجمه‌ی خود ایمان داشته و به آن متکی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *