ترجمه قرآن کریم به زبان یائو

ترجمه قرآن به زبان یائو (Yao) توسط شیخ محمد سیلیکا در آفریقا منتشر شد

به نقل از خبرگزاریِ اهل بیت (علیه‌السلام) – ابنا، ترجمه قرآن به زبان یائو در کشورهای آفریقایی منتشر شد. مسلمانان این منطقه می‌گویند که نسخه‌ی Yao قرآن به آن‌ها کمک می‌کند آموزش‌های نورانیِ این کتاب را بهتر درک کنند. مسلمانان این کشور که اغلب به زبان «یائو» سخن می‌گویند از فهم قرآن کریم عاجز بودند که با انتشار ترجمه آن به زبان محلی‌شان توانستند درک عمیق‌تری از آموزه‌های قرآن بدست آورند.

شیخ سعد مالوو، یکی از رهبران مسلمانان و جامعه اسلامی مالاوی، می‌گوید اکثر مسلمانان این کشور نمی‌توانستند زبان عربی را درک کنند، زیرا اکثر آن‌ها دارای «آموزش‌های اسلامی» (اشاره به زبان اسلام یعنی عربی) نیستند. به گفته‌ی وی «بیش از ۶۰ درصد مسلمانات مالاوی به زبان یائو سخن می‌گویند. انتشار ترجمه بسیار ایده‌آل است زیرا اکنون دیگر افراد نمی‌توانند این کتاب را نادیده بگیرند.»

وی تاکید کرد: اغلب مسلمانان مالاوی به غیر از زبان یائو هیچ زبان دیگری را متوجه نمی شوند و این ترجمه می‌تواند کمک شایانی به استفاده هرچه بیشتر از کلام الهی داشته باشد.

ترجمه قرآن توسط شیخ محمد سیلیکا صورت پذیرفته است که پس از ۱۰ سال به پایان رسیده و در اختیار علاقه‌مندان و مسلمانان قرار گرفته است. به گفته‌ی شیخ محمد سیلیکا، هدف از انجام این ترجمه که ۱۰ سال به طول انجامیده است، دسترسی آسان‌تر جمعیت بیشتری از مسلمانان مالاوی و برخی از دیگر کشورها به قرآن کریم و آموزه‌های نورانیِ آن بوده است.

یکی از آموزگارهای مسلمان در منطقه‌ای از این کشور نیز از انتشار این کتاب بسیار خرسند شده و می‌گوید در گذشته انتقال اطلاعات به صورت موثر و مفید به دلیل وجود موانع زبانی با چالش‌های بسیاری همراه بود.

ترجمه قرآن کریم به زبان یائو در آفریقا منتشر شد.

ترجمه قرآن کریم به زبان یائو در آفریقا منتشر شد.

درباره‌ی زبان یائو (Yao)

یائو یکی از زبان‌های بانتو در آفریقا است که حدود ۲ میلیون سخنور در مالاوی و نیم میلیون سخنور در تانزانیا و موزامبیک دارد. در مالاوی اکثر سخنوران زبان یائو در قسمت جنوبی کشور زندگی می‌کنند. همانند بسیاری از زبان‌های محلی دیگر در آفریقا، زبان یائو نیز شناخت رسمی و کمتری داشته و اکثر آثار ادبی این منطقه در زبان‌های عربی، انگلیسی، آلمانی و پرتقالی منتشر شده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *