مترجم مایکروسافت زبان کره را اضافه میکند

مترجم مایکروسافت زبان کره‌ای را به ترجمه ماشینی عصبی اضافه می‌کند

مترجم مایکروسافت: مقدمه

اولین نسخه‌ی مترجم مایکروسافت در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ پدید آمد که بر اساس ساختار پیش‌بینیِ استدلال که به عنوان شکل‌های منطقی (LF) شناخته می‌شود کار می‌کرد. رویکرد کلیِ مایکروسافت نسبت به برنامه‌ی مترجم‌اش، همانند اکثر نرم‌افزارهای ترجمه‌ی موجود، مبتنی بر داده است، نه قوانین صریح و مشخص. پس از سال‌ها توسعه و بهبود هم‌اکنون مترجم مایکروسافت یک مترجم ابری ماشینی چند زبانه است که در زمینه‌های تجاری و شخصی ارائه‌ی خدمات می‌کند. API مترجم مایکروسافت در محصولات شرکتی و مصرفی بسیاری از جمله بینگ، مایکروسافت آفیس، مترجم اسکایپ، اینترنت اکسپلورر و سایر برنامه‌های ویندوزی از جمله خود ویندوز، ویندوز فون، آی‌فون و اپل واچ قرار گرفته است.

نمایی از برنامه موبایلی مترجم مایکروسافت.

نمایی از برنامه موبایلی مترجم مایکروسافت.

ماشین ترجمه‌ی عصبی مترجم مایکروسافت

مترجم مایکروسافت هم‌اکنون از بیش از ۶۰ زبان پشتیبانی می‌کند، اما تعداد سرویس‌هایی که از ترجمه ماشینی عصبی استفاده می‌کند محدود است. اخیراً مایکروسافت اعلام کرده است که زبان کره‌ای را به عنوان یازدهمین زبان به ترجمه ماشینی عصبی اضافه می‌کند. سایر زبان‌هایی که از ترجمه ماشینی عصبی استفاده می‌کنند عبارتند از زبان‌های چینی، عربی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، پرتقالی، روسی و اسپانیایی. به دلیل نحوه‌ی کار شبکه‌های عصبی، این مترجم باید بتواند محیطی از کل جملات را قبل از ترجمه دریافت کند که بتواند کیفیت ترجمه‌ی بیشتر و انسانی‌تر ارائه دهد. مایکروسافت از مثال زیر برای مزیت استفاده از شبکه‌های عصبی در سیستم‌های ترجمه استفاده می‌کند.

ترجمه پیش از استفاده از شبکه‌ی عصبی:

“M277dw, point to the document, the paper off the file scan command Smartphone smartphones can store immediately.”

ترجمه پس از استفاده از شبکه‌ی عصبی:

“You can place a paper document on M277DW, and then save the file to your smartphone immediately after the scan command.”

همانطور که می‌بینید ترجمه‌ی دوم، یعنی هنگامی که از شبکه‌ی عصبی استفاده می‌شود بسیار قابل فهم‌تر و انسانی‌تر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *