مترجم مایکروسافت هم اکنون از زبان بنگالی در ترجمه متنی پشتیبانی می‌کند

مترجم مایکروسافت از تاریخ ۳۰ام مارس ۲۰۱۷، یعنی از دهم فروردین سال ۱۳۹۶، از زبان بنگالی در ترجمه‌ی متنی پشتیبانی می‌کند. مایکروسافت اعلام کرد که برنامه‌ی مترجم آن هم اکنون از زبان بنگالی، زبان رسمیِ شبه قاره‌ی بنگلادش هندی پشتیبانی می‌کند. این بسته‌ی زبانیِ جدید برای ویندوز، اندروید، کیندل، iOS و همچنین در برنامه‌ی مترجم مایکروسافت تحت وب در دسترس و قابل استفاده است.

با این ویژگیِ زبانیِ جدید، هم‌اکنون مسافرها و همچنین افراد محلی می‌توانند با استفاده از زبان بنگالی در سرتاسر بنگلادش ارتباط برقرار نمایند. همچنین صاحبان مشاغل و تجارت‌ها نیز می‌توانند به راحتی با استفاده از API مترجم مایکروسافت، از این زبان در فرآیندهای ارائه‌ی پشتیبانی، محلی سازی و همچنین آموزش و برقراریِ ارتباط استفاده نمایند. همچنین با استفاده از ویژگیِ مترجم مایکروسافت زنده، کاربران می‌توانند متن گفتار را از نُه زبان پشتیبانی شده به زبان بنگالی ترجمه کنند. این ترجمه به صورت زنده صورت می‌پذیرد و در زمان زنده مخاطبان نیز می‌توانند به زبان خود سوال بپرسند و مترجم مایکروسافت آن را به صورت خودکار به زبان بنگالی ترجمه کند.

 متن توئیتر مایکروسافت:

    .@MSTranslator now supports #Bangla text translation language. https://t.co/2O1kkyRHMj pic.twitter.com/NrOxjgH4lC

    — Microsoft Translator (@mstranslator) March 28, 2017

مترجم مایکروسافت - با پشتیبانی از زبان بنگالی به روز می‌شود.

مترجم مایکروسافت – با پشتیبانی از زبان بنگالی به روز می‌شود.

مترجم مایکروسافت اخیراً به روز رسانی‌های بسیاری را به خود دیده است، از جمله پشتیبانی از زبان ژاپنی و هندی در نویسه‌گردانی، ادغام با برنامه‌ی Outlook، ویژگیِ گفت‌وگوی گروهیِ جدید و غیره. امروز نیز زبان بنگالی به یکی از چندین زبان پشتیبانی شده در مترجم مایکروسافت جدید اضافه شده است. به علاوه، زبان بنگالی همچنین به عنوان یک زبان پیام‌رسانی در برنامه‌ی ویندوزی و دسکتاپ اسکایپ در دسترس قرار گرفته است.

مترجم مایکروسافت همچنین علاوه بر برنامه‌ی Outlook، در Cortana، مرورگر Edge، SharePoint و Yammer نیز در دسترس و قابل استفاده می‌باشد. به نظر می‌رسد مایکروسافت هر روز بیش از پیش به دنبال به روز رسانی و بهبود برنامه‌ی مترجم خود است و در عرصه‌ی مترجم‌های ماشینی قصد ماندن دارد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *