وایت بورد مترجم محصول IBM

وایت بورد مترجم – وایت بوردی که همزمان یادداشت برداری و ترجمه می‌کند!

وایت بورد مترجم و هوشمند! شاید چند سال پیش می‌شنیدیم که در یک جلسه‌ی کاری و یا کلاس درس یک وایت بورد هوشمند خواهد توانست به صورت خودکار یادداشت‌برداری کند، نظرات هم‌تیمی‌ها و هم‌کلاسی‌ها را به آن اضافه کند و فراتر از آن، بتواند همزمان آن‌ها را به زبان‌های مختلف ترجمه کند بسیار متعجب و شگفت‌زده می‌شدیم!

IBM Watson، اولین وایت بورد مترجم دارای هوش مصنوعی را خود را معرفی کرد. در این پروژه IBM و Ricoh Europe با هم متحد شدند و وایت بوردی ایجاد کردند که محاسبات هوشمند و هوش مصنوعی را وارد محیط جلسه‌تان می‌کند. این وایت بورد ممکن است در نگاه اول تنها یک وایت بورد هوشمند ساده به نظر برسد، اما در حقیقت می‌تواند برایتان یادداشت برداری کند، با دستورات صوتی شما کار کند، نظرات هم‌تیمی‌هایتان را به بحث اضافه کند و در نهایت آن‌ها را ترجمه کند!

یکی دیگر از قابلیت‌ها این وایت بورد این است که می‌تواند در زمان استراحت جلسه نیز مکالمات را به صورت حاشیه‌ای ثبت کند.

برای تست این برنامه در دنیای واقعی، IMB بیش از ۸۰ وایت بورد تعاملی خود را در مراکز اصلیِ جهانیِ واتسون در مونیخ آلمان نصب کرده است. این شرکت همچنین ۲۰۰ میلیون دلار، از سه میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خود در واتسون، در مراکز اصلی واتسون در مونیخ سرمایه‌گذاری کرده است.

دیوید میلز، مدیر ارشد اجراییِ Ricoh Europe پس از سخنانی در مورد تاثیر هوش مصنوعی در محیط‌های تجاری اضافه می‌کند: «تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی، باعث تصمیم‌گیریِ آگاهانه‌تری می‌شود، در اینجاست که تاثیرگذاریِ هوش مصنوعی را عمیقاً می‌توان حس کرد».

وجه تمایز این وایت بورد مترجم و هوشمند با سایر وایت بوردها

بدیهی است قبل از این نیز در خبرها وایت بوردهایی نیز دیده و یا شنیده‌ایم. Ricoh با IBM کنار هم آمده‌اند تا وجه تمایزی به این محصول خود اضافه کنند. این وایت بورد دستورات صوتی را درک می‌کند، یادداشت برداری می‌کند و همزمان همه چیز را ترجمه می‌کند. علاوه بر این، به صورت آنلاین نیز امکان برگذاریِ کنفرانس‌ها وجود دارد که در زمان زنده همه همگام و همزمان در تعامل باشند، حتی اگر زبان‌هایشان با هم یکی نباشد. این وایت بورد می‌تواند هر اتفاقی که در جلسه می‌افتد را ثبت کند، حتی بحث‌های کلیدیِ تک تک افراد، به صورتی که اگر شرکت کنندگان فراموش کنند نکته‌ای را در جلسه مطرح کنند، این نکته را به آن‌ها یادآوری می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *