کلاس آموزش زبان در کشور خارجی

چرا برگزاری کلاس آموزش زبان در کشور مقصد بیشتر مفید واقع می‌شود؟

کلاس آموزش زبان به صورت حضوری یا غیر حضوری از دیرباز یکی از اساسی‌ترین روش‌های آموزش زبان خارجی در تمام کشورها محسوب می‌شود. کلاس‌ها متدها و تکنیک‌های بسیاری برای آموزش و یادگیریِ زبان‌های خارجی وجود دارد که هرکسی در طول دوره‌ی یادگیری‌اش با چند مورد از آن‌ها آشنا شده و از نزدیک آن‌ها را لمس کرده است. در این بین افرادی هستند که طرفدار پر و پا قرص برگزاری کلاس‌های آموزش زبان در کشورهای خارجی، جایی که آن زبان در مکالمات روزمره استفاده می‌شود هستند و تنها راه فراگیری زبان را همین مورد می‌دانند. البته بنابر تجربیات بسیاری از زبان‌آموزان و افراد اهل علمِ آموزش زبان، این روش تنها روش آموزشی نیست. اما قطعاً برگزاری کلاس آموزش زبان در کشوری که مردم‌اش به آن زبان سخن می‌گویند دارای مزایایی است. در این مختصر چند مورد از این مزایا ارائه شده است:

  • زبان شما را احاطه می‌کند.

از لحظه‌ی ورود به کشور در فرودگاه تا خرید از سوپرماکت و رفع نیازهای روزمره، بلا شک تحت تاثیر و احاطه‌ی زبان آن کشور قرار خواهید گرفت که با برگزاری کلاس آموزش زبان این تاثیرگذاری بیشتر نیز خواهد شد. علاوه بر محیط فراهم شده در کلاس، شما در خیابان تحت احاطه‌ی مردم، تابلوهای مغازه‌ها، تابلوه‌های راهنمایی و رانندگی، تبلیغات و گفت‌وگوهای تصادفی در مکان‌ها عمومی قرار خواهید گرفت.

در این شرایط شما زبان را در محیط واقعی خواهید آموخت و به یک کتاب متنی و معلم و دانش‌آموزانی که همگی فراگیر زبان هستند متکی نخواهید بود.

  • افرادی را در کشور مقصد خواهید شناخت

هنگامی که وارد یک محیط می‌شوید، قطعاً با افرادی ارتباط برقرار خواهید کرد، به ویژه هنگامی که کلاس آموزش زبان برگزار شود. پس این یک امتیاز و مزیت برتر برای شما به حساب می‌آید که بتوانید با این فرد و افراد به زبان محلیِ خودشان ارتباط برقرار کنید. این برقراری ارتباط با افراد بومی اجباراً به زبان محلی خواهد بود و شما چاره‌ای جز انتقال مفهوم به زبان آن کشور نخواهید داشت.

همچنین ممکن است این تجربه گروهی باشد. یعنی گروهی از زبان آموزان تصمیم بگیرید تا به یک مکان دیدنی سفر کنید و کمی هم با فرهنگ آن کشور (که جز لاینفک زبان به حساب می‌آید) آشنا شوید.

  • سر کلاس آموزش زبان می‌توانید اشتباه کنید!

هدف تمام افرادی که در این کلاس جمع شده‌اند فراگیری و یادگیری زبان است. و شما نیز می‌دانید در جمعی قرار دارید که همگی دارای این هدف هستند و یک مدرس شما را در این هدف راهنمایی خواهد کرد. این یک فرصت برای شماست تا اشتباه کنید! اگر در کلاس آموزش زبان اشتباهی از شما سر بزند کاملاً طبیعی است و قطعاً رخ خواهد داد. اما در دنیای خارج از کلاس زبان نیز می‌توان از اشتباهات یاد گرفت. هنگامی که قصد خرید از یک فروشگاه بزرگ را داشته باشید، ممکن است جمله‌ها و کلماتی را به کار ببرید و به سرعت توسط دیگران اصلاح شوند. این اصلاح شدن می‌تواند به یک خاطره تبدیل شده و هرگز آن اشتباه را فراموش و دوباره تکرار نکنید.

  • با فرهنگ آشنا می‌شوید

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، فرهنگ جز جدانشدنی زبان می‌باشد. حتی در برخی نظریه‌ها آمده است که زبان در نحوه‌ی تفکر و به تصویر کشیدن دنیای فرد موثر است، به طوری که افراد دارای زبان متفاوت، تصویر و ذهنیت متفاوتی نسبت به محیط اطرافشان دارند.

هنگامی که در کشوری ساکن می‌شوید به روش‌های مختلفی با فرهنگ آن کشور آشنا خواهید شد. این روش‌ها می‌تواند خرید کردن، گوش دادن به موسیقی محلی در رادیو و تلوزیون، تماشای فیلم و مطالعه‌ی اخبار و گرایش‌های سیاسی روزمره باشند. تمام این موضوع‌ها را نمی‌توان در چنین زمان کوتاهی از طریق کتاب و متن فرا گرفت، بدون زندگی در آن کشور، پس قطعاً آشنایی با فرهنگ یکی از ویژگی‌های جانبی برگزاریِ کلاس آموزش زبان در کشور مقصد می‌باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *